Novinky, co se u nás děje!

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!".

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!".

10.02.2024
Vážení a milí!
Přijměte pozvání na pořádný masopustní průvod a masopustní veselí, které pro Vás pořádá Plzeňský lidový soubor MLADINA v sobotu 10. února 2024!

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!" aneb tradiční Plzeňský Masopust ...od Branky až do DEPO2015!

Vyrazíme průvodem v 16 hodin od Branky před plzeňskou radnici, kde podle tradice poděkujeme primátorovi za udělení povolení Masopust konat. Dále budeme pokračovat Zbrojnickou ulicí přes Šafaříkovy sady okolo Západočeského muzea dál podél Radbuzy ke Košíkově lávce u mostu Milénia, kde skoncujeme s Masopustem.
Tím bude symbolicky zúčtováno se všemi nešvary a příkořími minulého roku.

A pak už je to průvodem jen kousek do areálu DEPO2015, kde bude zábava pokračovat až do 18h.. Zahraje a zatancuje Plzeňský lidový soubor Mladina, bude tu s námi i Dětský folklorní soubor Mladinka, skupina historického šermu Lorika, hrát nám bude také malá dechovka plzeňské Konzervatoře, připraveno bude občerstvení, teplé nápoje...

Neseďte doma, vemte děti, pomozte jim vybrat nebo vyrobit masku a pojďte s námi!

Moc děkujeme spolupořadatelům DEPO2015, Plzeňskému kraji, městu Plzeň a festivalu Smetanovské dny, jehož jsme součástí.

Moc se na Vás těšíme!

To bylo LÉTO!

To bylo LÉTO!

25.10.2023
Díky podpoře Plzeňského kraje a Ministerstva kultury České republiky jsme uprostřed prázdnin vyrazili na dva mezinárodní folklorní festivaly CIOFF v USA. Naše folklorní vystoupení tak mohli shlédnout ve městě Burley, Idaho a ve Springville, Utah. V rámci „Youth Culture Day“ jsme celý den vedli besedy pro děti formou prezentace Plzeňského kraje, města Plzně a západočeského folkloru. Vrcholem obou festivalů byly večerní galaprogramy, kde jsme my i ostatní folklorní soubory (například ze Srbska, Mexika, Lotyšska) mohli předvést to nejlepší, co umíme. Perličkou celého zájezdu se nakonec stal moment, kdy uprostřed našeho večerního vystoupení v celém venkovním areálu vypadl elektrický proud, my jsme neváhali ani vteřinu a hráli a tancovali dál, publikum nás osvětlilo svými mobilními telefony a na podium se postupně připojily i ostatní soubory. Takový byl společný závěr večera, to byl folklor!

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

18.02.2023
"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!" aneb tradiční Plzeňský masopust vyrazí průvodem v 16 hodin od Branky v Kopeckého sadech před plzeňskou radnici, kde podle tradice požádá primátora o symbolický klíč od města Plzně.

  • 16:00 - U Branky – zahájení Masopustního průvodu
  • 16:30 – před Radnicí
Potom parkem okolo Západočeského muzea dál podél řeky k lávce u Ježíška, kde skoncujeme s Masopustem. Tím bude symbolicky zúčtováno se všemi nešvary a příkořími minulého roku. Pak už je to průvodem jen kousek do areálu DEPO2015, kde bude zábava pokračovat až do 18h.. Zahraje a zatancuje Plzeňský lidový soubor Mladina, hrát bude také malá dechovka plzeňské Konzervatoře, připraveno bude občerstvení, teplé nápoje a pro děti např. možnost opéct si buřta na ohni. Jádro průvodu tvoří folklórní soubory, oblečené v tradičních maskách.
Vítány jsou ale i všechny další masky a maškary, které se k průvodu přidají! Neseďte doma, vemte děti, pomozte jim vybrat nebo vyrobit masku a pojďte s námi!
Moc děkujeme spolupořadatelům DEPO2015, Městu Plzeň a festivalu Smetanovské dny, jehož jsme součástí.

MLADINA - ONDRÁŠ

MLADINA - ONDRÁŠ

20.09.2022
Profesionální umělecké těleso Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ přijalo naše pozvání s námi vystoupit 15. října 2022 v 19:30 ve Velkém divadle v Plzni. Přijďte si vychutnat energií nabitý folklór z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska.
Vstupenky je možné zakoupit na e-mailu vstupenky@mladina.cz, místa blíže k pódiu za 350 Kč, místa více vzadu pak 300 Kč.

Koncert pro Pavla

Koncert pro Pavla

23.03.2022
Charitativní koncert věnovaný 8 letému Radečkovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Celý výtěžek z koncertu Radeček využije na svou rehabilitaci. Přijďte ho podpořit dne 9. 4. od 19:00 do Divadla Alfa.

Vstupenky je možné zakoupit na plzenskavstupenka.cz

Staročeský bál

Staročeský bál

14.03.2022
Srdečně Vás zveme na Staročeský bál, který proběhne 26.03. v Sokolovně v Koterově. Vstupné je 250 Kč a rezervace můžete zasílat na email: vstupenky@mladina.cz

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

26.02.2022
Plzeňsky lidový soubor Mladina Vás zve na tradiční Plzeňský masopust, který vyrazí průvodem v 16 hodin od Branky před plzeňskou radnicí, kde podle tradice poděkuje primátorovi za udělení povolení masopust konat. Nebude chybět ani symbolické loušení s nešvary a příkořím loňského roku vhozením bakuse do řeky. Vše za doprovodu muziky.

Vystoupení Mladiny a Folklorního souboru Cifra

Vystoupení Mladiny a Folklorního souboru Cifra

06.10.2021
Plzeňský lidový soubor Mladina a Folklorní soubor Cifra z Uherského Hradiště, který doprovodí Cimbálová muzika Ohnica. Společné celovečerní vystoupení dvou spřátelených souborů.

7. listopadu v Novém divadle, Plzeň

Vstupenky mají jednotnou cenu 300 Kč a objednáte je na mladina@seznam.cz nebo na tel. 776 307 502 - Pája Králová.

Hradišťan - Kytice / Mladina - Psohlavci

Hradišťan - Kytice / Mladina - Psohlavci

31.08.2020
Dovolte, abychom Vás pozvali na další pokračování našich "velkých" celovečerních představení.

Nové divadlo v Plzni
sobota 26. září 2020 v 19.00


Vstupenky objednáte jednoduše e-mailem mladina@seznam.cz, nebo na tel. 776 633 130. cena je jednotná 450 Kč.

Po skončení představení nás čeká dlouhý večírek přímo ve foyer Nového divadla, udělejte si na nás, prosím, čas a přijďte, rádi se s Vámi potkáme osobně!

Psohlavci

16.12.2018
Mladina - PSOHLAVCI, Pozvánka na premieru nového představení, Nové divadlo v Plzni, 13. 4. 2019

Představení "MLADINA - Koncert pro Miloše"

Představení "MLADINA - Koncert pro Miloše"

13.03.2018

Před rokem nás opustil náš kamarád, dlouholetý vedoucí, výborný tanečník a skvělý choreograf Miloš Vršecký. Miloš Vršecký ovlivnil náš soubor tak, jak snad nikdo jiný. Jako vzpomínku na Miloše jsme si připravili, právě na den jeho nedožitých narozenin, celovečerní pořad, který představí všechny jeho zásadní choreografie.

Jako host vystoupí SKANZEN Plzeň, tedy starší souboráci se svými vtipnými tanečními kreacemi. Čeká Vás příjemný večer, komponované vystoupení plné špičkového českého tance a s láskou hrané lidové muziky. Po vystoupení se pak společně setkáme ve foyer Nového divadla, kde si ještě zahrajeme, popovídáme a dáme nějakou tu skleničku. Vstupenky doporučujeme rezervovat zavoláním na tel. číslo: 776 307 502.

Nové divadlo v Plzni v sobotu 24. března 2018 v 19.00

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

10.02.2018
"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!" aneb tradiční Plzeňský masopust vyrazí průvodem v 16 hodin od Branky před plzeňskou radnici, kde podle tradice poděkuje primátorovi za udělení povolení masopust konat. Dále budeme pokračovat Františkánskou na nábřeží a průvod vyvrcholí svržením zapáleného Bakchuse z lávky pro pěší u bývalého Domu kultury. Tím bude symbolicky zúčtováno se všemi nešvary a příkořími minulého roku. Jádro průvodu tvoří folklórní soubory, oblečené v tradičních maskách a doprovázené hudbou. Vítány jsou ale i všechny další masky a maškary, které se k průvodu přidají!

  • 16:00 - U Branky, zahájení Masopustního průvodu
  • 16:30 – před Radnicí žádáme primátora o klíč od Města Plzně
  • 17:00 – lávka pro pěší u bývalého Domu hrůzy u Radbuzy, skoncování s Masopustem

Pozvánka na vystoupení "Od Šumavy k Tatrám"

Pozvánka na vystoupení "Od Šumavy k Tatrám"

31.10.2017
Společné celovečerní vystoupení Plzeňského lidového souboru MLADINA a Folklorního souboru Cifra (s muzikou Ohnica) z Uherského Hradiště nás provede mnoha regiony naší česko-slovenské republiky. Moderátorem tohoto hezkého večera bude Ladislav Šimeček, režie pořadu se ujal David Pavlíček. Pořadu Od Šumavy k Tatrám měl svoji premiéru v Uherském Hradišti letos v květnu a věřte, máte se nač těšit! :-)

18. listopad v 19 h v Kulturní dům Peklo, Pobřežní 10, 301 00 Plzeň

Vstupenky objednáte na tel. čísle 776 307 502 nebo na e-mailu: mladina@seznam.cz, cena je 200 Kč.

Škola českého tance

Škola českého tance

06.10.2015
Vážení a milí! Plzeňský lidový soubor MLADINA si po roce připravil nový celovečerní pořad. Představení "MLADINA - ŠKOLA ČESKÉHO TANCE" se uskuteční v Novém divadle v Plzni v sobotu 24. října 2015 v 19.00 Čeká Vás komponované vystoupení plné špičkového českého tance, s láskou hrané lidové muziky ...a možná i trochu toho amatérského divadla... :-) Součástí představení je výstava velkorozměrových fotografií českých krojů. Vstupenky doporučujeme rychle rezervovat, a sice odpovědí na tento e-mail nebo zavoláním na tel. číslo: 776 307 502. Tanečníci a muzikanti z Mladiny se těší na setkání!!

Filmový záznam Mladina 60

04.01.2015
Filmový záznam vystoupení: "Mladina 60 aneb tulákův rok" v Novém divadle v Plzni dne 15.11.2014.

Mladina 60 aneb tulákův rok...

Mladina 60 aneb tulákův rok...

15.11.2014
V roce 2014 slaví soubor Mladina 60 let od svého založení. Na oslavu svého výročí si připravil premiérový pořad s názvem "Mladina 60 aneb tulákův rok...". Představení se uskuteční v Novém divadle v Plzni, 15. listopadu od 14 a 19 hodin.

Folklorní festival Strážnice 2014

Folklorní festival Strážnice 2014

26.07.2014
Český tanec konečně zavítal v plné síle i na náš nejmilovanější festival do Strážnice. Z pořadu Hodina Českého tance, který sledoval v sobotu 28.6. zcela zaplněný Bludnik, se nakonec stala skoro dvouhodina - bylo totiž co nabídnout! Premiérové Plzeňské posvícení, Tance z východu, Furianty, Jihočeské tance, Chody, Hyjtu, v podání Jarošovců z Mělníka Tance z Prahy a středních Čech, v podání Gaudeamu z Prahy Obrázky pana Lady. A samozřejmě závěrečné Tři strany, které navíc doplnily oba zmíněné soubory... Pak už jen nekonečný potlesk stojícího Bludniku, který nás myslím nabil na dlouho dopředu...

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

"MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

03.01.2014
Masky všeho druhu, muzika, rozpustilá zábava, tanec - nic z toho každoročně nechybí na tradičním Plzeňském Masopustu. Plzeňský lidový soubor Mladina obnovil tradici plzeňského masopustu v roce 2005 a je také od té doby jeho každoročním hlavním aktérem.

World Dance festival Cheonan

World Dance festival Cheonan

01.10.2013
Mladina úspěšně reprezentovala Plzeň na mezinárodním folklórním festivalu v jihokorejském Cheonanu. V konkurenci 23 souborů z celého světa vybojovala třetí místo v hlavní soutěži a zvítězila v soutěži tanečních párů.