Plzeňsko

Řekneme-li "plzeň", musíme říci také "sládek". Na toho se v Plzni vždy dbalo, neboť dobrý sládek to je požehnání. "Pivečko, věru nebeský je dar!", zpívá se ve Smetanově Prodané nevěstě a j to věru píseň pravdivá.

« Zpět na repertoár

Plzeňská šenkýřka

Plzeňská šenkýřka

Řekneme-li "plzeň", musíme říci také "sládek". Na toho se v Plzni vždy dbalo, neboť dobrý sládek to je požehnání. "Pivečko, věru nebeský je dar", zpívá se ve Smetanově Prodané nevěstě a j to věru píseň pravdivá. Ale i nebeský dar se dá pokazit, pokud si ho šenkýř nebo šenkýřka nehledí a "špatnou rukou či nevlídným slovem jej pění". Řekneme-li "Plzeň", je to totiž o něco složitější, protože musím nevybrat několik typických zajímavostí. Tak předně plzeňská polka a plzeňské kroje. Bez nich by "Plzeň" byla nahá a tanečníci se ani neohřáli. A potom plzeňská zábava, pro kterou je typická třeba... To jistě poznáte sami.

Soubor vystupuje v plzeňském kroji.

Choreografie: Jiří Bláha
Hudební úpravy: Josef Fiala
Délka: 9 minut


Plzeňské posvícení

Plzeňské posvícení

Spousta lidových písní z Plzeňska je inspirována zlatavým mokem, dobrým jídlem a krásnými dívkami. Všechno dohromady můžete zažít o posvícení. A jak to na takové tancovačce chodilo? Ukážeme Vám, že pivo plzeňský je i pro ženský!

Soubor vystupuje v plzeňském kroji.

Choreografie: Kateřina Jehličková
Hudební úpravy: Ondřej Veselý
Délka: 12 minut


Chodsko

Chodsko

Jižní Čechy

Jižní Čechy

Obecně české

Obecně české

Plzeňsko

Plzeňsko

Scénické

Scénické

Východní Čechy

Východní Čechy